Zajęcia - Szkoła Podstawowa nr 34

Zajęcia odbywające się w oddziale przedszkolnym

Podczas codziennych zajęć edukacji przedszkolnej dzieci uczestniczą w takich zajęciach jak:

• język angielski - kontakt z językiem angielskim w przedszkolu daje dzieciom szansę nabycia pozytywnych doświadczeń, rozwinięcia motywacji do nauki w późniejszej edukacji szkolnej. Dzieci uczą się podstawowego słownictwa oraz zwrotów. Nauka prowadzona jest z wykorzystaniem śpiewu, tańca i wszelkiego rodzaju zabaw, dzieci wykonują pracę plastyczne i manualne. Pozytywne doświadczenie dzieci będzie stanowiło mocny fundament do nauki w dalszej drodze edukacyjnej.
  • gimnastyka korekcyjna - zajęcia z gimnastyki korekcyjnej mają charakter profilaktyczny w wyrabianiu nawyków prawidłowej postawy ciała oraz wspomagają wszechstronny rozwój fizyczny dziecka. Dzieci podczas zajęć wykonują zróżnicowane ćwiczenia z wykorzystaniem różnorodnych przyborów, takich jak: szarfy, woreczki, piłki itp. Zabawy i gry rozwijają sprawność ruchową oraz kształtują prawidłową postawę dzieci, a jednocześnie są źródłem radości i wspaniałej zabawy.

Ponadto zajęcia, które realizowane są w naszym oddziale przedszkolnym to:

• Ozoboty - czyli nauka programowania, która rozwija logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów.
  • Plastyka sensoryczna jako nowoczesna metoda pracy z dzieckiem - metoda ta angażuje wszystkie zmysły, pobudza je. Z całą pewnością ma to wielki wpływ na prawidłowy rozwój dziecka.
dzieci siedzące w kole