Dzień Kolorowej Skarpetki - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 34

Tag img 26.03.2024, 21:10

Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, a również obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Celem obchodów tego dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa.

Plakat obrazujący dwie różne skarpetki oraz napisy:

Data obchodów święta nie jest przypadkowa, ponieważ nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów, którego obecność stanowi genetyczną przyczynę Zespołu Downa. Dzieci w świetlicy oglądając prezentację multimedialną zapoznały się dziś z historią tego święta, ubrały kolorowe („nie do pary”) skarpetki jako symbol solidarności z chorymi na Zespół Downa oraz projektowały swoje różne skarpetki, które zawisły jako dekoracja plastyczna w sali świetlicowej.