Makuszyniada - Festiwal Słowa, Obrazu i Filmu - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 34

Tag img 06.02.2024, 18:43

Makuszyniada - Festiwal Słowa, Obrazu i Filmu

W piątek 12 stycznia br. społeczność naszej szkoły obchodziła Dzień Patrona, który zawsze jest dla nas szczególnym świętem. Z tej okazji uczniowie brali udział w wielu atrakcjach.

Grupa uczniów w liczbie kilkudziesięciu pozuje do grupowego zdjęcia. Wszyscy są przebrani za bohaterów książek Kornela Makuszyńskiego.

Były nimi: konkurs wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego, konkurs plastyczny na najpiękniejszą okładkę książki tego słynnego pisarza oraz konkurs na najciekawsze przebranie za postaci powołane do życia przez autora "Panny z mokrą głową" - "Makuszyński zawsze w modzie". Ponadto młodsi uczniowie głośno czytali fragmenty wybranych dzieł Patrona oraz obejrzeli filmową wersję "Szatana z siódmej klasy". Natomiast klasy starsze wykazywały się swoimi umiejętnościami w tematycznych escape room, a także rozegrały mecze piłki siatkowej. W rywalizacji o najwyższe miejsca w konkursach nie zabrakło emocji.

Pierwsze miejsce w turnieju piłki siatkowej "Korneliada" zajęła klasa 8b, za nią uplasowała się klasa 8a, a na trzecim stopniu podium stanęła klasa 7a.

Najpiękniej czytającym Mistrzem Słowa okazał się Bartosz Kowalski z klasy 6a, zaś Wicemistrzem Słowa została reprezentantka klasy 6b – Oliwia Szejgiec-Dmitruk. W konkursie pięknego czytania nagrodzony został również Tomasz Popiołek z klasy 5b, a wyróżnienie otrzymała Viktoriia Chaplia z klasy 5a.

Z kolei największą wiedzą o autorze "Awantury o Basię" wykazała się klasa 5b, wyprzedzając klasy 6b i 7a.

Najciekawsze przebranie w pokazie "Makuszyński zawsze w modzie" zaprezentowała Wiktoria Grzywnowicz (3a), II miejsce zajęła Veronika Chychyk (4b), a III miejsce – Zuzanna Machometa (4b). W tym samym konkursie przyznano również kilka wyróżnień. Otrzymali je: oddział przedszkolny, Mariana Tychyna z klasy 1b, Liliana Juraszewska z klasy 4a oraz Iga Radzięciak z klasy 6a.

A w konkursie na najpiekniejszą okładkę książki Kornela Makuszyńskiego pierwszą nagrodę otrzymała Julia Kaczmarzewska (4a), drugą - Angelika Zając (4b), trzecią - Natalia Kutrzepa (4b). Poza tym wyróżnione zostały też prace Poliny Koreniuk i Anheliny Heneralovej z klasy 4c, Michała Jemioły z klasy 4b oraz Emilii Ćwiek z klasy 4a.

Był to czas wspólnego świętowania, radości i zabawy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.