Międzynarodowy Dzień Gofra - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 34

Tag img 09.04.2024, 22:36

Międzynarodowy Dzień Gofra

25 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Gofra. Uczniowie naszej świetlicy szkolnej, również obchodzili to święto.

Uczeń miesza mikserem.

Z okazji Światowego Dnia Gofra mali kucharze poznali tajemnice związane z pieczeniem gofrów. Dzieci pod kierunkiem nauczycieli świetlicy, z wielkim zapałem odmierzały składniki i gotowe ciasto na gofry. Kiedy wszystko było gotowe, świetliczaki przystąpiły do pieczenia. Było słodko, smacznie i kolorowo. Głównymi dodatkami do gofrów były owoce, bita śmietana, dżem oraz posypka. Podczas zajęć dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego. Omówione zostały również zasady higieny podczas przygotowywania posiłków.
Gofry wyszły znakomite! Wszystkie dzieci degustowały upieczone gofry i miały możliwość doboru ulubionych dodatków.