Projekt czytelniczy "Książki dzieciństwa moich rodziców, dziadków..." - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 34

Tag img 07.02.2024, 18:20

Projekt czytelniczy "Książki dzieciństwa moich rodziców, dziadków..."

W dniu szczególnym, a mianowicie 6 grudnia 2023 r. odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze z uczniami klasy 2a. Tematem zajęć były "Wiersze Juliana Tuwima".

Uczniowie w czapeczkach św. Mikołaja siedzą na dywanie w bibliotece szkolnej i słuchają pana bibliotekarza, który czyta im książkę. Obok stoi tablica z portretem Juliana Tuwima i okładki jego książek.

Nauczyciel bibliotekarz p. Daniel głośnym czytaniem zapoznał dzieci z poezją tego wybitnego poety. Na kolejnym spotkaniu dzieci mogły posłuchać wierszy m.in. "Stół", "Pstryczek", "Abecadło", "Ptasie plotki" i wiele innych. Po spotkaniu zainteresowani mogli wypożyczyć do domu poezję Juliana Tuwima.
Zachęcamy Rodziców do głośnego czytania w domu swoim pociechom nie tylko poezji.