Finalista w XV Wojewódzkim Konkursie Informatycznym "Mistrz Komputera" - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 34

Tag img 26.04.2024, 09:53

Finalista w XV Wojewódzkim Konkursie Informatycznym "Mistrz Komputera"

Dnia 18 kwietnia 2024 r. odbyła się uroczystość podsumowania XV edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Mistrz Komputera”, podczas której uczeń naszej szkoły Yevhenii Shcherbyna został uhonorowany tytułem finalisty.

Zwyciezcy z organizatorami konkursu - zdjęcie grupowe.

Organizatorami konkursu były Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Lublinie i Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie. Gospodarzy reprezentowali m.in.:
- Prorektor ds. ogólnych Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie - dr Małgorzata Michalska-Nakonieczna
- Dziekan kierunku Informatyka - Pani dr inż. Michalina Gryniewicz-Jaworska.

Patronat honorowy sprawowali:
• Prezydent Miasta Lublin Pan dr Krzysztof Żuk,
• Lubelski Kurator Oświaty Pan Tomasz Szabłowski,
• Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Jarosław Stawiarski,
• Wojewoda lubelski Pan Krzysztof Komorski,
• Polskie Towarzystwo Informatyczne i ECDL region Lublin.

Konkurs został objęty patronatem naukowym przez:
• Rektora Politechniki Lubelskiej - Pana prof. dr hab. inż. Zbigniewa Patera,
• Rektora Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji – Panią Marię Mazur.

Do konkursu przystąpiło 57 szkół z województwa lubelskiego.
• W I etapie – szkolnym, wzięło udział 503 uczniów.
• W II etapie – międzyszkolnym, uczestniczyło 99 uczniów, z których wyłoniono 33 najlepszych.
• W III etapie – wojewódzkim brało udział 32 uczniów z 25 szkół.

Po uroczystym otwarciu i wręczeniu nagród odbyły się warsztaty dla uczniów prowadzone przez Panią Annę Świć na temat „Programowanie z wykorzystaniem długopisów 3D i Ozobotów” oraz spotkanie dla nauczycieli z Panią dziekan dr inż. Michaliną Gryniewicz-Jaworską na temat „Wdrażanie sztucznej inteligencji w nauczaniu: Praktyczne strategie i zastosowania w edukacji”.

Gratulujemy sukcesu!