"Kopciuszek. 10 lat później" - czyli udział przedszkolaków w Tańcobajkach - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 34

Tag img 26.04.2024, 14:43

"Kopciuszek. 10 lat później" - czyli udział przedszkolaków w Tańcobajkach

26 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego miały zaszczyt uczestniczyć w Tańcobajkach.

Zdjęcie grupowe wszystkich dzieci z wychowawczyniami oraz aktorami

"Kopciuszek. 10 lat później" - była to opowieść podzielona na pięć tematów, pięć języków miłości i jednocześnie pięć krajów Europy:

• Francja - być blisko, dotyk, który jest kluczowy dla zdrowej egzystencji;
  • Grecja - wspólny czas;
  • Włochy - słowa afirmacji, mówione i pisane;
  • Chorwacja - uczynki (miłe, zamierzone, niespodziewane robienie czegoś dla innych, co może być pomocne)
  • Hiszpania - prezenty (zauważanie kogoś poprzez poświęcenie czasu i wysiłku, by coś mu dać)

Koncepcja pięciu języków miłości G. Chapmana odnosi się do pięciu prostych sposobów, w jakie chcemy, by miłość była nam okazywana, oraz sposobów, w jakie my sami okazujemy miłość innym. Badania potwierdzają, że poczucie bycia kochanym lub niekochanym ma bezpośredni związek z zachowaniem dziecka. Wierzymy, że koncepcja ta może wesprzeć w budowaniu pozytywnych relacji.

Podczas występu dzieci były angażowane do wspólnych aktywności. Animacje z udziałem wszystkich widzów przeplatane były scenami teatralnymi. Dzięki temu dzieci bardzo chętnie włączały się w wydarzenie, przeżywając wiele emocji i mogły poczuć siłę grupy.