Muzyczne chwile w naszej szkole - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 34

Tag img 24.04.2024, 10:18

Muzyczne chwile w naszej szkole

„Witaj wiosno! Wszystko kwitnie dookoła!”

Prowadząca koncert w kolorowym przebraniu, po obu stronach muzycy czekają na swój koncert.

Podczas kwietniowego koncertu w sali gimnastycznej naszej szkoły usłyszeliśmy piękne dźwięki Pani Wiosny. Artyści muzycy z "Centrum Rozwoju Dziecka" zaprezentowali uczniom klas 1-3 swój wiosenny repertuar.

Z uwagą wysłuchaliśmy wielu piosenek, które opowiadały o kwiatach, pszczołach, rozkwitającej przyrodzie, a także o tym, jak możemy spędzać czas na świeżym powietrzu. Utwory te świetnie oddawały radość i energię nadchodzącej wiosny, przeniosły nas w nastrój wiosennego odrodzenia. Szybkie tempo, pogodny charakter doskonale oddały energię i żywiołowość budzącej się do życia natury.

Rozmawialiśmy o typowych wiosennych gatunkach kwiatów, takich jak: krokusy, przebiśniegi, bratki, tulipany czy żonkile. Przypomnieliśmy sobie też o walorach odżywczych wiosennych warzyw. Uczniowie poznali kolejny instrument – ksylofon, który zaliczany jest do grupy instrumentów perkusyjnych klasycznych. Gra się na nim za pomocą małych młoteczków – po uderzeniu w konkretny klawisz otrzymuje się krótki, charakterystyczny dźwięk.

Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy pięknej melodii „Pieśni wiosennej" Felixa Mendelssohna - Bartholdy.

To była wspaniała wyprawa do wiosennej krainy muzyki!