Podsumowanie VIII Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego o Twórczości Kornela Makuszyńskiego „Czytanie jest przygodą” - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 34

Tag img 25.04.2024, 13:57

19 kwietnia 2024 r. odbyło się uroczyste podsumowanie
VIII Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego
o Twórczości Kornela Makuszyńskiego
„Czytanie jest przygodą”.

Zdjęcia grupowe dzieci nagrodzonych w konkursie

Na konkurs plastyczny wpłynęły 503 prace z 11 województw Polski.
Na konkurs literacki wpłynęły 73 prace z 8 województw.
Prace literackie wyróżniały się mądrością przemyśleń i piękną polszczyzną, zaś prace plastyczne były pełne ekspresji i oryginalne.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy opiekunom za inspiracje.
Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Rafał Sobieszek z oddziału przedszkolnego, Alicja Kąkol z kl. III a, Emilia Maleszyk z kl. II a, Laura Tomaszewska z kl. IV b, Antonina Borzęcka z kl. VII b.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klas IV B i V B, a o oprawę muzyczną zadbał chór „Kornelius”.

Dziękujemy fundatorom nagród i sponsorom, którzy pomogli nam zorganizować poczęstunek dla przybyłych gości oraz laureatów konkursu.

Honorowy patronat nad konkursem pełnili:

• Pani Monika Horna-Cieślak - Rzecznik Praw Dziecka;
  • Pan Krzysztof Żuk - Prezydent Miasta Lublin;
  • Pan Dariusz Skórczewski - Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych KUL;
  • Pani Alicjia Snoch-Pawłowska - Dziekan Wydziału Artystycznego UMCS;
  • Pani Barbara Hlibowicka-Węglarz - Dziekan Wydziału Filologicznego UMCS;
  • Pan Tomasz Szabłowski - Lubelski Kurator Oświaty;
  • Pan Jarosław Stawiarski - Marszałek Województwa Lubelskiego;
  • Pan Michał Murzyn - Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem;
  • Pani Aleksandra Stachniak - Dyrektor Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie.

Mamy nadzieję, że wizyta w naszej szkole, była dla wszystkich miłą przygodą.
Dziękujemy naszemu współorganizatorowi Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie za owocną współpracę. Ósma edycja konkursu już za nami.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.