Spotkanie biblioterapeutyczne - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 34

Tag img Oddział zerowy
Tag img 05.02.2024, 11:56

Spotkanie biblioterapeutyczne

W piątek, 20 października odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne z Panią Małgosią Pilip – pracownikiem biblioteki SP nr 34.

Chłopiec z książką

Podczas spotkania przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały historii kukiełki, którą z kawałka zaczarowanego drewna wystrugał Geppetto. Gdy kukła ożyła stolarz nadał jej imię Pinokio i postanowił wychować jak syna. Niestety Pinokio nie słuchał rad swojego taty i narażał się na niebezpieczeństwo. Okłamywał innych a jego nos stawał się coraz dłuższy. Błękitna Wróżka uświadomiła go, że jego nos rośnie wtedy, kiedy kłamie i powinien tego zaprzestać. Chłopiec obiecał, że już zawsze będzie mówił prawdę i szczęśliwie wrócił do swojego taty. Morał tej bajki jest taki, że kłamstwo nie popłaca, starszym należy się szacunek, miłość czyni cuda, a w życiu warto uczciwie postępować.
To był udany czas! Dziękujemy Pani Gosi za przygotowanie spotkania :)