Spotkanie z ratownikiem medycznym - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 34

Tag img Oddział zerowy
Tag img 05.02.2024, 11:48

Spotkanie z ratownikiem medycznym

W piątek 10 listopada odwiedził nas Pan Mariusz Nastały - ratownik medyczny, a prywatnie tata Tymka.

rbt

Podczas spotkania Pan Mariusz wyjaśnił przedszkolakom, na czym polega jego praca. Po omówieniu podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz przypomnieniu numerów alarmowych zademonstrował na fantomie tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy. Dzieci miały okazję aktywnie uczestniczyć w zajęciach, wykonując podstawowe czynności ratownicze na fantomie pod fachowym okiem specjalisty. Z ciekawością oglądały także zawartość plecaka medycznego ratownika. Spotkanie odbyło się w miłej i radosnej atmosferze, za co serdecznie dziękujemy.