Szkolny konkurs "Świat Baśni” - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 34

Tag img 18.01.2024, 10:44

Szkolny konkurs "Świat Baśni”

Serdecznie zapraszamy uczniów klas trzecich i czwartych naszej szkoły do wzięcia udziału w szkolnym konkursie "Świat Baśni" i stworzenia własnej baśni.
Konkurs polega na napisaniu autorskiej baśni, najlepiej techniką komputerową.

Widok na klasę siedzącą w ławkach, przed nimi nauczycielka pokazuje na tablicy baśnie, obok stoi tablica z pytaniami. Baśnie? Czy warto czytać?

W baśniowym klimacie odbyły się warsztaty dla uczniów klas trzecich i czwartych. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie baśnie swojego dzieciństwa, wykazali się również wiedzą na temat cech charakterystycznych tego gatunku. Skoro wszystko już wiadomo… przyszedł czas na praktykę i szkolny konkurs.

Każda praca powinna zawierać: imię i nazwisko autora, klasę, tytuł utworu.
Termin składania prac: 12 lutego 2024 r.

Prace ocenianie będą przez komisję konkursową według następujących wymagań:

• twórcze wykorzystanie wybranych motywów z twórczości konkretnego baśniopisarza,
  • prace napisane techniką komputerową, bezwzględnie do 3 stron formatu A4, czcionka Times New Roman, rozmiar 12, odstęp między wierszami 1,5 , marginesy normalne, format Word, oprawione w skoroszyt.

Oprócz powyższych wymagań oceniane będą także:

• bogactwo języka, żywość dialogu,
  • oryginalność kompozycji, narracji,
  • ilustracje,
  • poprawność stylistyczna, gramatyczna, ortograficzna i interpunkcyjna,
  • estetyka pracy: marginesy, akapity, właściwy zapis dialogu.

Na autorów najciekawszych baśni czekają atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy!

Organizatorzy: Grażyna Skoczek, Elżbieta Tkaczyk, Barbara Jędrych.