Zabawy na świeżym powietrzu. - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 34

Tag img Oddział zerowy
Tag img 14.02.2024, 15:32

Zabawy na świeżym powietrzu.

Piękna, słoneczna pogoda pozwoliła dzisiaj przedszkolakom na skorzystanie z uroków zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci udały się na plac zabaw, gdzie się świetnie bawiły.

Chłopiec przygotowujący się do zjazdu na zjeżdżalni

Wygląda na to, że wiosna w końcu zawitała do nas na dobre. Miejmy nadzieję, że już teraz pogoda pozwoli nam na zdecydowanie częstsze aktywności na zewnątrz. Mało który maluch nie lubi zabaw na świeżym powietrzu. Ruch jest potrzebny do prawidłowego rozwoju, więc warto korzystać z okazji. Zabawy ruchowe sprawiają, że kształtuje się poczucie równowagi, sprawność mięśni, precyzja ruchów, zręczność. Do tego dziecko wyszaleje się i rozładuje nagromadzoną energię. To polepszy też jego zdrowie, sen i apetyt. Swobodny, wszechstronny ruch to też sposób na zapobieganie wadom postawy. Same korzyści. A więc do dzieła!!!