Zgłoszenia i rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2024/2025 - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 34

Tag img 13.03.2024, 16:00

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi zapisów uczniów do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Lublin.

Zapisy do klas I szkół podstawowych prowadzone są dwuetapowo

1. Zgłoszenia do szkół z określonym obwodem – dla kandydatów, którzy podejmą naukę w szkole, w obwodzie, której zamieszkują

- zgłoszenie odbywa się na wniosek (wniosek zgłoszeniowy) złożony przez rodzica w terminie od 26 lutego 2024 do 11 marca 2024 r.

1. Rekrutacja na wolne miejsca dla kandydatów spoza obwodu do klas ogólnodostępnych

- rekrutacja odbywa się na wniosek rodzica (wniosek rekrutacyjny) złożony w szkole pierwszego wyboru w terminie od 19 marca 2024 r. do 26 marca 2024 r.

Zapisy i rekrutacja do szkół podstawowych odbywają się z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego. Aby zgłosić dziecko do szkoły obwodowej lub uczestniczyć w postępowaniu rekrutacyjnym należy, w powyższych terminach:

• otworzyć stronę Lubelskiego Portalu Oświatowego: edu.lublin.eu;

• wybrać zakładkę: aplikacje dla rodziców/ kandydatów;

• kliknąć w zakładkę: elektroniczna rekrutacja do szkół podstawowych. Widoczny będzie tam panel programu rekrutacyjnego. Proces wprowadzania wniosku należy rozpocząć klikając w zakładkę „zgłoś kandydaturęquot;. Następnie, postępując zgodnie ze wskazówkami podanymi w programie uzupełnić wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej. Wniosek należy wydrukować, złożyć podpisy obydwojga rodziców i dostarczyć do Szkoły;

• osoby posiadające podpis kwalifikowany lub profil zaufany, mogą wypełnić, podpisać i przesłać podpisany wniosek wraz z wymaganymi załącznikami drogą elektroniczną, bez konieczności dostarczania wniosku w formie papierowej do szkoły. W takim przypadku niezbędne są podpisy kwalifikowane lub profile zaufane obojga rodziców/opiekunów, którzy podpisują wniosek w formie elektronicznej. W przypadku rodzica/opiekuna prawnego samotnie wychowującego dziecko wymagany jest wyłącznie jego podpis.

Bezpośredni link do systemu rekrutacyjnego – KANDYDAT

Zachęcamy do zapoznania się z następującymi dokumentami:

Image by Dorothe from Pixabay